Aranżując mieszkanie czy dom, warto poświecić nieco czasu na poszukiwanie mebli trwałych, praktycznych, ale też idealnie dopasowanych do gustu. Chcąc posiadać szafę, która spełni konkretne oczekiwania, warto postawić na szafy na zamówienie. Nowoczesne szafy tego typu są jednymi z chętniej kupowanych w ostatnich latach.

Dlaczego szafy na zamówienie cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Bez wątpienia szafy na zamówienie to meble warte swojej ceny – mówią projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej, firmy specjalizującej się w tworzeniu mebli na wymiar. Szafy na zamówienie są skrojone dokładnie pod potrzeby danego klienta. Tworzone są one na indywidualne zamówienie, dzięki czemu zamawiający może precyzyjnie określić, czego potrzebuje. Atutem szafy na zamówienie jest również fakt, że pozwalają one na zagospodarowanie problematycznych przestrzeni, np. wnęk. Szafy tworzone na zamówienie mogą sięgać do samego sufitu – to optymalny sposób na wykorzystanie przestrzeni, szczególnie w niewielkich mieszkaniach blokowych. Zwarta i estetyczna zabudowa wpłynie na odbiór przestrzeni i sprawi, że stanie się ono przyjemniejsze dla oczu.

Jak projektowane są szafy na zamówienie?

Pierwszym etapem związanym z realizacją szafy na zamówienie jest wykonanie dokładnych pomiarów miejsca, gdzie ma ona stanąć. Kolejny krok to projekt – na tym etapie klient współpracuje z architektem i decydują o tym, jak wyglądać ma wnętrze szafy. Klient może zadecydować o ilości półek, szafek, umieszczeniu drążka. Zamawiający wybiera również materiały – szafa może być wykonana z płyt meblowych lakierowanych, płyt laminowanych, litego drewna. Do wykonania szafy mogą być wykorzystane również panele dekoracyjne, lustra. Dodatkowo możliwe jest również wykorzystanie zintegrowanego oświetlania wewnątrz szafy.

Comments are closed.