Nie ma wątpliwości, że codziennie spożywane produkty znacząco wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Wybory podejmowane już na wysokości sklepowych półek mają olbrzymi wpływ na nas samych. Co jeść, by czuć się lepiej? Czego unikać?

Piramida żywienia – sprawdź, co jeść!

Nie ma prostszego sposobu na dobrą dietę, niż kierowanie się zaktualizowaną piramidą żywienia. Piramida żywienia jasno wskazuje, jakie produkty powinny być spożywane każdego dnia, które kilka razy w tygodniu, a jakich powinniśmy unikać. U podstaw piramidy znajdziemy przede wszystkim nieprzetworzone warzywa i owoce, ale też produkty zbożowe. Warzywa zawierają wiele cennych witamin i mikroelementów, produkty zbożowe są bogate w witaminy z gruby B oraz błonnik, który reguluje pracę jelit. Kilka razy w tygodniu należy sięgać po wartościowe przetwory mleczne – kefiry, maślanki.

Nietypowe sałatki, które zaskoczą domowników i gości

Prostym i sprawdzonym sposobem na to, by stół do którego zapraszamy domowników i gości zaskakiwał, są sałatki. Sałatki są nie tylko dodatkiem do mięs – mogą być one samodzielnymi potrawami, które serwujemy podczas wizyty gości przy lampce wina. Sałatki zaskakują smakiem, wyglądem, aromatem. Są również bardzo zdrowe, co samo w sobie powinno być już wystarczającym argumentem za ich jedzeniem. Sałatki mogą zaskoczyć – przepis na sałatkę z halibutem i suszonymi śliwkami warto wykorzystać podczas specjalnych okazji. W przepisie tym wędzona ryba zestawiona jest z suszonymi śliwkami, które doskonale uzupełniają słodyczą oraz nutką dymu. Autorzy przepisu proponują również groszek z puszki oraz pietruszkę. Wśród popularnych sałatek warto wymienić również sałatki na bazie rukoli, której ostrzejszy smak złagodzą pomidorki koktajlowe i mozzarella. Tak przygotowaną, prostą sałatkę wystarczy oblać odrobiną oliwy z oliwek.

 

Comments are closed.