Dźwigary betonowe sprężone dachowe to elementy konstrukcyjne przenoszące obciążenia z powierzchni dachu oraz przekazujące je jako wartość skupioną siły na słupie bądź ścianie.

Sprawdzone dźwigary

Warto wiedzieć o tym, że uznane firmy produkują dźwigary betonowe sprężone o stałym przekroju dwuteowym. Do tego doliczane są dźwigary dwuspadowe, a także jednospadowe o wysokości zmiennej oraz kącie spadku od 0 do 60 stopni. Bardzo istotna jest płynna zmiana spadku.

Okazuje się, że środnik elementu dwuteowego może mieć otwory na przykład dla przepuszczenia instalacji, a zakończenie dźwigary może być pełnym blokiem bądź przekrojem dwuteowym. Jeżeli celem jest zastosowanie dźwigar betonowych sprężonych o pasach równoległych, można wtedy uzyskać dowolny spadek dachu poprzez właściwe podcięcie powierzchni podparcia. Stosowane są nierzadko w nawach jednospadowych.

Dźwigary betonowe

Dźwigary dwuspadowe bardzo często wybierane są w obecnych czasach. Przeznaczone są przede wszystkim do obiektów halowych przy dużych rozpiętościach. Taki typ dźwigary osiąga rozpiętość do 30 metrów bądź większą. Parametry zależne są od potrzeb klienta.

Trzeba pamiętać o tym, żeby dźwigara była najlepszej jakości. Dlatego warto ją kupić od uznanego producenta. W Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących sprawdzone dźwigary betonowe sprężone. Oferowane są atrakcyjne promocje, dzięki którym można je zakupić w relatywnie niskich cenach.

Dobra dźwigara

Okazuje się, że dźwigary typu IT pozwalają na wykonanie jednospadowych pokryć dachowych, gdzie wymagana jest pozioma półka dolna między innymi do podwieszenia urządzeń. Warto wiedzieć, że otwory w środniku mogą być zrobione w wyższej połowie dźwigary. Co więcej, elementy nierzadko wyposażone są w marki stalowe oraz potrzebne akcesoria montażowe do połączenia z innymi elementami konstrukcji.

Dobrej jakości dźwigara betonowa cechuje się sporą rozpiętością konstrukcji. Możliwe jest przenoszenie wysokich obciążeń. Do tego dolicza się niskie koszty utrzymania konstrukcji bez wymogu konserwacji. Można liczyć też na szybki montaż na budowie – średnio 1500 metrów kwadratowych na ekipę montażową w czasie jednej doby. Nie można też zapomnieć o wysokiej jakości elementów. Sprawdzona firma oferuje 3 powierzchnie od formy oraz fazowane krawędzie. Co istotne, elementy posiadają zabudowane akcesoria do połączenia oraz zamocowania z konstrukcją. Trzeba pamiętać o tym, że dźwigary dachowe ze względu na wymagania względem ich nośności oraz rozpiętości robione są w technologii sprężonego betonu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone.

Comments are closed.