W czasie wiosny i lata warto jak najwięcej czasu spędzać blisko natury. Jedną z propozycji na zaaranżowanie ogrodu jest pergola – pawilon ogrodowy będzie fantastycznym miejscem dedykowanym do relaksu. Z takiej przestrzeni korzystać będą wszyscy domownicy. Co warto wiedzieć o pergolach? Jak są zbudowane?

Nowoczesna pergola – pawilon ogrodowy z miejscem siedzącym

Odpoczynek blisko natury to najlepszy sposób na relaks wiosną i latem. Przydomowy taras lub ogród warto zaaranżować, tak by było to miejsce wypoczynkowe. Nie trzeba wiele do takiej aranżacji, przydadzą się wygodne krzesła, stolik, kawowy, leżanka. By zapewnić sobie cień, do niedawna większość z nas wybierała parasol ogrodowy. Dzisiaj modna jest pergola – pawilon ogrodowy tego typu nie tylko zapewnia cień, ale też precyzyjnie wyznacza przestrzeń wypoczynkową.

Jak zbudowana jest pergola? Konstrukcja taka opiera się na elementach modułowych, wykonanych z aluminium. Konstrukcja zabezpieczona jest przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz korozją. Wbudowane rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Kupujący zwracają uwagę na dach, który wykonany jest z ruchomych listew aluminiowych. W zależności od potrzeb możliwe jest ustawienie listew. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownicy sami decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Pergola – pawilon ogrodowy dopasowany do potrzeb

Nie ma bardziej funkcjonalnego dodatku ogrodowego niż pergola – pawilon ogrodowy może być uzupełniony o dodatkowe rolety, których zadaniem jest ochrona przed silnymi podmuchami wiatru, jak również przed spojrzeniami sąsiadów. W cieniu pergoli warto ustawić wybrany komplet wypoczynkowy, np. meble technorattanowe. Tak zaprojektowana przestrzeń wypoczynkowa zachęcać będzie do relaksu.

Comments are closed.