Zakup nowego samochodu oznacza konieczność jego ubezpieczenia. Podczas wizyty w biurze agent zaproponuje kilka polis – OC, AC, assistance czy NNW, wśród których właśnie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest najważniejsze. Do jego zakupu prawnie zobowiązany jest każdy kierowca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź!

OC – podstawowe informacje

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej jest najważniejszą, podstawową polisą, którą musi zakupić każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego (nawet nieużywanego). Polisa chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać poszkodowane przez Ciebie podczas kolizji. Oznacza to, że jeśli spowodujesz wypadek, nie będziesz musiał pokrywać kosztów naprawy wozu – likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel.

Osoba kupująca nowy fabrycznie samochód zobowiązana jest do zakupu polisy OC najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu, a osoba kupująca używany, nieubezpieczony pojazd – w dniu podpisania umowy kupna-sprzedaży.  

Brak OC

Zapominalscy kierowcy muszą przygotować się na niemałe problemy. Opóźnienia w odnowieniu polisy skutkują nałożeniem na właściciela wozu poważnych kar finansowych. W tym roku dwutygodniowa przerwa w ciągłości polisy jest równoznaczna z koniecznością zapłaty 5600 zł (dla samochodów ciężarowych kwota jest jeszcze większa).

Kalkulator OC i AC – szybko, wygodnie, tanio

Prostym sposobem na wyliczenie wysokości swojej składki jest skorzystanie z internetowych porównywarek i kalkulatorów. Kalkulator OC AC pozwoli Ci szybko obliczyć koszty ubezpieczenia w czołowych towarzystwach, co znacząco ułatwi wybór najkorzystniejszej oferty. Za pośrednictwem Internetu możesz również podpisać umowę. 

Comments are closed.

https://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/28306-jak-porownywarki-ubezpieczen-oc-moga-pomoc-w-znalezieniu-najlepszej-oferty.html legal.com.pl zobacz