Wysokość ubezpieczenia OC nie jest stała – wynika to z wielu zmiennych, takich jak np. wiek posiadacza samochodu. W przypadku młodych kierowców cena OC może być naprawdę wysoka, przez co ubezpieczenie OC na raty staje się rozwiązaniem chętnie wybieranym. Jak wygląda zakup OC na raty? Dlaczego cena OC w przypadku młodych kierowców jest wysoka?

Jak wyliczana jest składka OC i czy ubezpieczenie OC na raty do dobry pomysł?

Wysokość składki OC wynika z wielu czynników, w tym miejsca rejestracji samochodu, jego wieku i marki, wieku posiadacza samochodu. Na obniżenie składki OC wpływają zniżki, które nabywa się wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy. W przypadku młodych kierowców składki OC jest naprawdę wysoka i może stanowić barierę finansową. Wysoka składka wynika przede wszystkim z wieku i braku doświadczenia – statystycznie to właśnie młodzi kierowcy odznaczają się nadmierną brawurą oraz prędkością na drodze. Są oni również uczestnikami i sprawcami największej części wypadków drogowych. Rozwiązaniem może okazać się ubezpieczenie OC na raty, co pozwoli na opłacenie składki w mniejszych transzach i dopełnienie obowiązku powiadania polisy OC. Warto przypomnieć, że polisa OC jest dokumentem obowiązkowym, który pozwala na pokrycie strat wyrządzonych przez posiadacza pojazdu na drodze. 

Ubezpieczenie OC na raty – co trzeba wiedzieć?

Ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie OC na raty, gdyż takie jest zapotrzebowanie rynku. Warto jednak wiedzieć, ze takie ubezpieczenie może być objęte dodatkową marzą (która ma amortyzować ryzyko po stronie ubezpieczyciela w sytuacji, gdy po pierwszej płatności pozostałe raty nie zostaną opłacone). Towarzystwa ubezpieczeniowe, chcąc zachęcić do pełnej płatności za jednym razem, oferują dodatkowe rabaty i zniżki, które mogą wpłynąć na finalną cenę OC. 

Comments are closed.