Na salach sądowych z roku na rok toczy się coraz więcej procesów rozwodowych. Każda osoba spotykająca się ze współmałżonkiem przed sądem może sama reprezentować swoje interesy lub korzystać  z pomocy prawnika. Czy nawiązanie współpracy z adwokatem jest ułatwieniem czy niepotrzebnym, dodatkowym kosztem? Sprawdź nasze rady i przekonaj się, że wynajęcie fachowca może znacząco usprawnić postępowanie rozwodowe. 

Formalna pomoc

Każda rozwodząca się osoba musi odnaleźć się w gąszczu przepisów. Poprawne sporządzenie pozwu, skompletowanie wszystkich dokumentów i przekazanie ich odpowiednim jednostkom jest znacznie prostsze, kiedy nad poprawnością tego procesu czuwa doświadczona osoba sprawnie poruszająca się w prawniczych meandrach. Adwokat pomoże poprawnie sporządzić pozew, skompletuje wszystkie załączniki, będzie pośredniczył w kontaktach z sądem i będzie czuwał nad terminarzem.

Twój reprezentant

Osoby mające swojego adwokata nie muszą pojawiać się na wszystkich rozprawach sądowych, co jest ogromnym odciążeniem. Prawnik może również pośredniczyć w rozmowach z byłym partnerem czy partnerką i prowadzić mediacje. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej informacji na temat kompetencji prawnika.

Komfort psychiczny

Formalne zakończenie wieloletniego związku jest krokiem milowym w życiu. Podjęcie ostatecznej decyzji o rozwodzie, walka o swoje prawa i ciągnące się długimi miesiącami postępowanie są ogromnym obciążeniem psychicznym. Zaufany prawnik jest cennym wsparciem w kryzysowych momentach. Specjalista przejmuje znaczną część obowiązków, dzięki czemu ilość dokumentów i innych formalności nie przytłacza w tak dużym stopniu.

Comments are closed.