Włochy to nie tylko doskonałe jedzenie czy gwarancja wspaniałej pogody – to również szeroki wybór samochodów z drugiej ręki, którymi Polacy interesują się coraz częściej. Włosi cenią sobie wygodę, niebanalne rozwiązania, ale też jakość. Włoskie samochody są gratką dla Polaków – wiele z dostępnych modeli to też motoryzacyjne perełki! Jak sprowadzić samochód z Włoch i o czym pamiętać?

Samochód z Włoch – kupować samodzielnie czy przez komis?

Zastanawiając się, czy samochód z Włoch ściągać samodzielnie czy też powierzyć to komisowi, warto rozważyć wszelkie wady i zalety. Jeśli znajdziemy samochód samodzielnie i będziemy chcieli kupić go bezpośrednio od właściciela, musimy liczyć się z koniecznością załatwiania wszelkich spraw urzędowych (w tym tłumaczeń przysięgłych) samodzielnie. Z drugiej strony daje nam to również możliwość negocjacji ceny oraz osobistych oględzin samochodu. W przypadku korzystania z pomocy serwisu nie musimy przejmować się większością spraw papierkowych – załatwi to za nas komis. Usługa ta jest jednak dodatkowo płatna – komis doliczy marzę za wykonaną pracę.

Samochód z Włoch w Polsce… i co dalej?

Jeśli udało nam się z powodzeniem sprowadzić włoski samochód do Polski, to mamy 30 dni na to, aby zarejestrować go w polskim urzędzie. Przed złożeniem wniosku o rejestrację konieczne jest jednak zapłacenie akcyzy – wysokość akcyzy uzależniona będzie m.in. od pojemności silnika pojazdu. Aby zarejestrować samochód z Włoch konieczny okaże się też przegląd techniczny. Do dokumentacji koniecznie dołączmy dowód rejestracyjny samochodu, przetłumaczoną umowę kupna-sprzedaży. Niezbędne jest też potwierdzenie wniesienia opłat rejestracyjnych. Opłaty związane z rejestracją samochodu z Włoch to kwota rzędu 260 zł. Nie zapomnijmy o ubezpieczeniu samochodu!

 

Comments are closed.