Osoby pracujące na oddziałach szpitalnych czy w przychodniach medycznych muszą szczególnie dbać o swoje dobre samopoczucie i komfort pracy. W tym celu lekarze, medycy i pielęgniarki mają do dyspozycji szeroki asortyment ubrań, dopasowanych do konkretnych potrzeb. Odzież medyczna damska zaskakuje fasonami i kolorami!

Czy odzież medyczna damska jest wygodna?

Zapewnienie komfortu w czasie pracy to priorytet podczas projektowania odzieży medycznej. Odzież medyczna damska jest więc nie tylko przemyślana pod względem kroju, ale też w kwestii doboru materiałów. Odzież medyczna damska wykorzystywana na oddziałach powinna być przewiewna, ale również odporna na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. W tym celu projektanci wybierają tkaniny o łączonych włóknach – do produkcji ubrań wykorzystywane są włókna naturalne, takie jak bawełna, jak również włókna syntetyczne, które nadają tkaninom odpowiedniej miękkości, elastyczności i sprawiają, że materiały są znacznie przyjemniejsze w dotyku. Dzięki włóknom bawełnianym można mieć pewność, że tkaniny pozwolą na stałe wentylowanie skóry – to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy temperatury mogą być bardzo wysokie. Zastosowanie bawełny ma również inną zaletę – tkaniny bawełniane  są odporniejsze na ścieranie, mogą być prane w wyższych temperaturach. 

Jaka odzież medyczna damska jest najchętniej kupowana?

Zróżnicowana oferta odzieży medycznej damskiej daje możliwość dopasowania konkretnych ubrań do własnych potrzeb. Pielęgniarki, lekarki czy pracownice przychodni znajdą bez trudu sukienki czy spódnice medyczne sięgające do kolana i zapewniające komfort ruchu. W asortymencie odzieży medycznej nie mogło zabraknąć też wygodnych spodni oraz bluz. Uzupełnieniem dla damskiego stroju na oddziale mogą być wygodne chodaki lub klapki medyczne. 

Comments are closed.