Ściana z prefabrykatu to taki budowlany „life changer”. Powstaje z przygotowanych już elementów, które wystarczy ze sobą złożyć, aby w mocno skróconym czasie wykonać całą konstrukcję nowego budynku. Ściany betonowe z prefabrykatu mają wiele zalet (konkrety poniżej), mimo iż wciąż w naszym kraju nie udało im się zyskać należytej popularności.

Minimalizacja kosztów budowy

W wielu przypadkach przy pomocy prefabrykacji nowy dom można wybudować taniej niż „normalnie”. Ręczne wznoszenie nowych ścian, polegające na żmudnym i wymagającym pełnej precyzji układaniu pustaków, potrafi poważnie się przeciągnąć w czasie i przez to niestety kosztuje, bo za każdą dodatkową minutę pracy trzeba komuś zapłacić.

Nie można jednak powiedzieć, że za sprawą ścian betonowych z prefabrykatu koszt budowy domu zawsze się obniży. To zależy akurat od konkretnego przypadku. Jeżeli ściany mają utworzyć dość niestandardową konstrukcję o nietypowej wysokości lub jakichś wybrzuszeniach czy załamaniach, lepiej wykonać je od podstaw samemu, bo w takiej wersji trudno byłoby wyprodukować je w formie prefabrykatu.

Wyraźne przyspieszenie prac

To jest jednak najważniejsza zaleta, która właśnie kieruje większość ludzi w stronę prefabrykatów. Lepiej bowiem postawić dom wcześniej niż później. A ściany betonowe z prefabrykatu pozwalają właśnie na to przyspieszenie różnych prac budowlanych. Sprawiają, że budowa nowego domu trwa o wiele krócej, bo mnóstwo czasu oszczędza się na wznoszeniu ścian, które w pewnym sensie „skleja” się z prefabrykatów.

Oczywiście te prefabrykaty musza najpierw powstać, ale ich produkcja jest o wiele mniej skomplikowana i dzięki temu mniej czasochłonna od wznoszenia ścian od zera. Zazwyczaj gotowe elementy klient otrzymuje już po kilku dniach. Ze ścian betonowych z prefabrykatu można dojść do deweloperskiego stanu budynku już w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Rozwiązanie na każdą porę

O tej ostatniej zalecie ścian betonowych z prefabrykatu nie mówi się aż tak często, a szkoda, bo jednak dla wielu osób to ona może okazać się kluczowa. Otóż prefabrykaty mogą zostać przygotowane i wykorzystane niemalże o każdej porze roku. Są one bowiem znaczniej mniej podatne na negatywny wpływ niekorzystnych warunków pogodowych.

Ściany betonowe z prefabrykatu dają budynkom bardzo fajne wykończenie. Jest to na pewno dość nietypowa, ale dzięki temu nowoczesna i przydatna technologia. Osoby planujące budowę domu rodzinnego zdecydowanie powinny przynajmniej o niej pomyśleć.

*”ściany betonowe z prfefabrykatu” zamienione na „ściany betonowe z prefabrykatu” – literówka

Więcej informacji znajdziesz na stronie ściany betonowe z prfefabrykatu.

Comments are closed.