Własnoręcznie uszyta odzież dziecięca wpływa korzystnie na nasze samopoczucie tylko wtedy, gdy będziemy zadowoleni ze swojego dzieła. Musimy mieć maszynę do szycia, odpowiednią tkaninę, dodatki i przybory do szycia. Jeżeli myśl o samodzielnym szyciu nas przerasta, skierujmy swoje kroki do sklepu z gotowymi ciuszkami dla dzieci.

Odzież dziecięca dla małych dzieci – co uszyć?

Gdy brakuje nam wprawy w wycinaniu elementów z tkaniny, a potem ich zszywaniu w odpowiedniej kolejności, wybierzmy najłatwiejszy sposób szycia. Spróbujmy uszyć spódniczkę dla dziewczynki, a dla chłopca spodenki. Najprościej spodenki szyje się ze spodni gotowych, nieużywanych już przez nas lub starszego rodzeństwa dziecka.

Wystarczy zmierzyć malca w pasie. Pomiar przenieść na spodnie i dodać po 3 cm po bokach. Zapas centymetrów wykorzystamy później do zszywania tkaniny. Ścinamy boki, zszywamy po lewej stronie i ucinamy nogawki na odpowiednią długość. Podwijamy 1 cm tkaniny u dołu spodni i przyszywamy zygzakiem. Wywracamy na prawą stronę. Doszywamy szelki i gotowe.

Jak najłatwiej uszyć spódniczkę dla dziewczynki?

Przy szyciu spódniczki również się nie natrudzimy. Musimy tylko wziąć pod uwagę, aby wykonana przez nas odzież dziecięca była dla malca wygodna. Do uszycia spódniczki potrzebujemy prosty kawałek cienkiej tkaniny bawełnianej lub tiulu. Wycinamy prostokąt dwa razy dłuższy, niż pokazuje liczba obwodu talii dziewczynki.

Długość spódniczki powinna sięgać do kolan lub być krótsza. Dłuższa jest dla małego dziecka bardzo niewygodna podczas biegania itp. Brzeg tkaniny przeznaczony na pas zaginamy i zszywamy, robiąc tunel na wciągnięcie do niego rozciągliwej gumki. Zszywamy boki, wciągamy do tunelu gumkę za pomocą agrafki. Łączymy obie końcówki gumki, zszywając je ze sobą ręcznie za pomocą igły i nitki.

Jakie ubrania dla dzieci uszyć z polaru?

Szycie odzieży dla dzieci może być całkiem przyjemnym zajęciem, pod warunkiem, że będziemy wybierać do tego celu niestrzępiących się materiałów. Jednym z nich jest polar. Łatwo trzyma się ząbków prowadzących i przesuwa pod stopką maszyny do szycia. To znacznie ułatwia łączenie ze sobą poszczególnych kawałków materiału.

Z tkaniny polarowej można uszyć bardzo wiele. Między innymi bluzę zakładaną przez głowę z naszytą z przodu dużą kieszenią. Potrzebujemy w tym celu wycięte cztery kwadraty. Dwa większe do korpusu i dwa mniejsze na rękawy. Potrzebna będzie także pliska do wykończenia szyjki oraz kwadrat na kieszeń.

Szyjkę wycinamy, dokładając do siebie lewą stroną dwa większe płaty polaru i składamy wzdłuż na pół. Wycinamy łódkę w górnej części. Odkładamy jeden płat, a w tym pozostawionym zwiększamy wycięcie. Do płata z większym wycięciem szyjki doszywamy kieszeń na wysokości brzucha. Zszywamy oba płaty ze sobą w miejscu, gdzie mają być ramiona i doszywamy zszyte wzdłuż rękawy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież dziecięca.

Comments are closed.