Aby móc gotować prościej i szybciej, warto zadbać o jakość i stan posiadanych garnków. Współcześnie topowi projektanci proponują nowoczesne garnki stalowe, które świetnie sprawdzają się na wszystkich typach kuchenek i pozwalają na realizowanie kuchennych wyzwań. Jak dbać o garnki stalowe?

Stalowe garnki – prostota i wygoda codziennego gotowania!

Garnki stalowe dostępne są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Warto pamiętać, że pokrywki są liczone jako osobne elementy kompletów. Garnki takie tworzone są z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, czyli tworzywa odpornego na ścieranie, wnikanie rdzy, wysokie temperatury. Garnki stalowe uzupełnia się o wielowarstwowe dno, w którego wnętrzu znajduje się aluminiowy dysk. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowywanie potraw. Garnki posiadają wewnętrzne podziałki, lejki i cedzaki, co znacząco ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków.

Jak przechowywać pokrywki?

Elementem kompletów garnków są pokrywki, które wykonane są ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odparowanie nadmiaru pary wodnej. Jak przechowywać pokrywki, by zapobiec ich uszkodzeniu? Najlepszym sposobem może być przechowywanie ich odwróconych i złożonych do dedykowanego garnka – w ten sposób zajmowana jest niewielka ilość miejsca. Wielu architektów poleca również stworzenie specjalnych haczyków na wewnętrznych stronach szafek kuchennych, gdzie bezpiecznie można powiesić. Jeśli w szafce znajduje się większa ilość miejsca, warto ustawić w niej ociekacz na naczynia i na nim bezpiecznie przechowywać pokrywki – w ten sposób nie będą się one stykać ze sobą. Metalowe pokrywki można również przyczepić do paska magnetycznego – na tego typu paskach często przechowywane są noże.

 

 

 

 

Comments are closed.