Rozwód jest wydarzeniem zmieniającym życie o 180 stopni. W większości przypadków po zakończeniu formalnego związku jedna osoba zobowiązana jest do płacenia alimentów na dziecko, którym od tej pory zajmuje się jeden rodzic. Wysokość alimentów określana jest podczas rozprawy. Zasądzona kwota uzależniona jest od wielu czynników, przede wszystkim możliwości rodzica obarczonego obowiązkiem alimentacyjnym oraz potrzeb dziecka. Jednak w ostatnim czasie koszty życia w Polsce znacząco wzrosły. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: czy inflacja ma wpływ na zwiększenie alimentów na dziecko?

Sprawdzamy, czy inflacja ma wpływ na zwiększenie alimentów na dziecko

Inflacja z miesiąca na miesiąc rośnie. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Główny Urząd Statystyczny, w październiku wskaźnik inflacji wyniósł 17,9%, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,8%.Wysokie ceny produktów spożywczych, paliwa i energii oraz usług znacząco wpływają na domowe budżety. Nic więc dziwnego, że rodzice zastanawiają się, czy inflacja ma wpływ na zwiększenie alimentów na dziecko.

Zdaniem prawników udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Według informacji podawanych w mediach, sądy rodzinne odnotowują obecnie zwiększoną liczbę pozwów o podwyższenie obowiązku alimentacyjnego. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie przez sąd. Aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony, należy dobrze uargumentować swoje stanowisko i wykazać, że wzrost cen powoduje obniżenie jakości życia dziecka.

Konsultacja z prawnikiem

Samodzielne dociekanie swoich praw przed sądem jest trudne i wyczerpujące psychicznie. Aby usprawnić cały proces i zwiększyć swoje szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku, warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika.

 

 

Comments are closed.

ldude.pl live url Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft