Skóra łatwo traci swoją jędrność pod wpływem różnych czynników. Głównym winowajcą jest oczywiście upływający czas. Ciało zmienia się jednak także na skutek odchudzania, ciąży czy stylu życia. Niektórych zmian nie da się cofnąć przy pomocy samej aktywności fizycznej czy diety. Dlatego warto sięgać po sprawdzone zabiegi ujędrniające. Przedstawiamy trzy procedury polecane przez ekspertów z łódzkiej Kliniki Miracki.

HIFU, czyli ujędrnianie skóry ultradźwiękami

Zabieg z użyciem technologii HIFU to jeden z najlepszych sposobów na niechirurgiczny lifting skóry. Procedura polega na zastosowaniu zogniskowanych ultradźwięków, które przenikają w głąb skóry i docierają do jej najgłębszych warstw. Energia HIFU oddziałuje również na tkankę tłuszczową i powięź mięśniową. Ultradźwięki wprawiają komórki w ruch i powodują ich ocieranie się, czego efektem jest wzrost temperatury. Podczas zabiegu HIFU dochodzi do ogrzania tkanki do temperatury powyżej 65°C, czego efektem są liczne uszkodzenia. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia procesów naprawczych, polegających na skróceniu rozciągniętych włókien kolagenowych i pobudzeniu produkcji nowego kolagenu. Wysoka temperatura stymuluje również redukcję tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegu jest więc nie tylko ujędrnienie ciała, ale też wyszczuplenie i zmniejszenie obwodu danego obszaru. Lifting HIFU nie wymaga powtórzeń. Optymalne efekty można uzyskać już po jednej sesji.

Ujędrnianie ciała poprzez stymulację mięśni

Kolejnym zabiegiem polecanym przez ekspertów z Kliniki Miracki w Łodzi w celu ujędrniania skóry jest stymulacja ciała przy pomocy urządzenia wytwarzającego energię elektromagnetyczną. Technologia ta skupia się na pobudzaniu mięśni, a przez to korzystnie oddziałuje również na skórę i powoduje redukcję tkanki tłuszczowej. Energia elektromagnetyczna oddziałuje bezpośrednio na nerwy i tkankę tłuszczową, z ominięciem naskórka. Zabieg pozwala na stymulację takich obszarów ciała, jak brzuch, pośladki, biodra, ramiona, uda, łydki. Stymulacja elektromagnetyczna odbywa się niezależne od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. Pobudzenie mięśni podczas zabiegu jest podobne do tego, które możemy osiągnąć podczas treningów, lecz dużo silniejsze. Urządzenie powoduje zarówno skurcze mięśni powierzchniowych, jak i głębokich, trudno dostępnych podczas ćwiczeń. Decydując się na zabieg z użyciem stymulacji elektromagnetycznej, możemy oczekiwać wzrostu napięcia skóry, wzmocnienia mięśni oraz redukcji miejscowej otyłości.

Endermologia – ujędrniający masaż podciśnieniowy

Endermologia to mało inwazyjna procedura, której działanie opiera się na intensywnym masażu tkanek. Jej celem jest przede wszystkim ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu. Endermologię wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia, które działa w podciśnieniu i jest wyposażone w elektronicznie sterowane rolki. Fałd skórny jest zasysany, a następnie intensywnie masowany we wszystkich kierunkach. Ujędrnianie skóry odbywa się poprzez pobudzanie krążenia i stymulację procesów regeneracyjnych zachodzących wewnątrz tkanki. Dzięki intensywnemu masażowi skóra rozpoczyna dynamiczną produkcję kolagenu i elastyny, co widocznie poprawia jej jędrność i redukuje pomarańczową skórkę. Aby uzyskać optymalne efekty, endermologię trzeba powtórzyć od kilku do kilkunastu razy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Comments are closed.