Jeszcze do niedawna główną zachętą dla pracowników, aby zatrudnić się w jakiejś firmie, były zarobki. Dziś jednak w wielu przedsiębiorstwach są one na tym samym lub podobnym poziomie, więc szuka się innych profitów. Jednym z nich jest przewóz pracowników. Na czym taki dodatek polega i z jakiego powodu opłaca się on pracodawcom?

Na czym polega przewóz pracowników?

Jest to nic innego, jak zapewnienie przez pracodawcę transportu do firmy i z powrotem. W zależności od tego, jak dużą grupę osób będzie się woziło, można to realizować busem lub nawet autokarem. Oczywiście trasa musi zostać tak zaprojektowana, aby przebiegała w pobliżu domów pracowników.Wiedzieć trzeba, że taki transport nie odbywa się w jedną stronę, czyli do zakładu pracy, lecz w obie. Pracodawca po zakończonym dniu pracy rozwozi swoich pracowników do domów.

Najważniejsze korzyści dla pracowników

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie dojazdu do pracy jest ogromną korzyścią dla wielu pracowników. Dzięki temu, że mają oni zapewniany transport, nie muszą ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z opłaceniem autobusu lub też zatankowaniem auta.Co więcej, darmowe przewozy pracowników bardzo pozytywnie wpływają na ich wypoczynek i komfort. Nie muszą się oni stresować podróżą, przez co mają lepszy humor i nastawienie do pracy.

Dlaczego pracodawcy się to opłaca?

Wprowadzenie w życie przewozu pracowników to dla każdego pracodawcy ogromne wyzwanie. Nie tylko musi wynająć odpowiedni pojazd, lecz dodatkowo zaprojektować trasy jego przejazdu. Wszystko to oznacza spory koszt. Z jakiego powodu jest to opłacalne?Wiedzieć trzeba, że taki dodatek to dla pracowników ogromna korzyść. W efekcie tego wiele osób składa swoje aplikacje do pracy, więc pracodawca ma dostęp do znacznie lepszych ofert.Nie da się również nie zauważyć, że taka forma dowozu pracowników gwarantuje ich terminowość. W przypadku dojazdu własnego często dochodzi do spóźnień, co oczywiście jest ze szkodą dla firmy. Przewóz pracowników pozwala tego uniknąć.

Comments are closed.