Niektóre produkty przeznaczone do zabezpieczania drewna są nadzwyczaj uniwersalnymi rozwiązaniami. Wykorzystanie produktu takiego, jak WOSK twardy olejny OSMO sprawdzi się w bardzo wielu miejscach, a o niektórych z nich ciężko nawet pomyśleć, gdy nie zna się specyfikacji takiego produktu. Jakie są zalety takiego wosku?

 

Zalety wosku OSMO

 

Produkt tego typu to po pierwsze środek niezwykle wydajny. Jeden litr wosku wystarczy, żeby pokryć nawet 24 metry kwadratowe powierzchni drewna. Dużym atutem jest to, że jest to specyfik ekologiczny i nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i zwierząt, dlatego może być stosowany w domach, w których biegają czworonogi. Powyższa cecha sprawia także, że mogą nim być pokryte drewniane zabawki dla najmłodszych i nawet w przypadku ugryzienia lub polizania przez pociechę, nie dojdzie do zatrucia ani reakcji alergicznej organizmu.

 

Wosk twardy olejny może również być używany do osiągnięcia wielu efektów końcowych. Bez trudu można uzyskać powierzchnię o wysokim połysku, jak i wykończoną na mat. Wszystko zależne jest od wizji i sposobu nałożenia. Uniwersalność tego produktu widać również w szerokim wachlarzu miejsc, w których bywa stosowany. Pokrywa się nim zarówno podłogi i schody, jak i wyżej wymienione przedmioty służące do zabaw.

 

Nie sposób także zaznaczyć, że zabezpieczone w ten sposób powierzchnie cechują się dużą odpornością między innymi na ścieranie, co potwierdza dużą przydatność w pokrywaniu podłóg i schodów, które wyjątkowo narażone są na częste pocieranie.

 

Drewno, które oddycha

 

Wykorzystanie wosku twardego OSMO sprawia, że przedmioty wykonane z drewna oddają i przyjmują wilgoć, dzięki czemu nie wysuszają się, ale także nie pęcznieją. Pokrycie takim specyfikiem powierzchni drewnianych sprawia, że drewno oddycha, co nie jest oczywiste w przypadku użycia bardziej chemicznych odpowiedników.

 

Zarówno wosk jak i farby do drewna OSMO można znaleźć w serwisie online. Impregnaty do podłóg drewnianych i pakietu oraz całą masę innych produktów znaleźć można odwiedzając sklep internetowy z farbami do drewna OSMO. Wszystko co potrzebne do zabezpieczenia drewna dostępne w przejrzystym serwisie, dzięki czemu nie trzeba nawet wychodzić poza drzwi własnego domu.

Comments are closed.