Żelowe zdobienie paznokci można zrobić zarówno na naturalnej płytce paznokcia jak i na specjalnej formie wykonanej z żelu.

Czym są paznokcie żelowe?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest bardzo popularną metodą na zadbane i piękne paznokcie. Idealnie nadaje się ona dla pań ze słabymi i wolno rosnącymi paznokciami. Do zrobienia paznokci żelowych potrzebna jest lampa LED lub UV, która utwardzi żel pod wpływem emitowanego światła. Żelowe paznokcie są dobrym rozwiązaniem dla krótkich i zaniedbanych paznokci, a także łamiących się. Żel nakładać można na naturalną płytkę paznokcia oraz na tipsy.

Żel na paznokciach utrzymuje się do 14 dni choć może on także ulegać uszkodzeniom mechanicznym.

Akcesoria potrzebne do zdobienia paznokci

Do wykonania żelowego zdobienia paznokci potrzebna jest lampa LED lub UV oraz żel do paznokci. Innymi przyborami będą drewniany, zaostrzony w szpic drewniany patyk, który ułatwi układanie ozdób na paznokciu i cienki pędzelek do wykonywania zdobień na paznokciach. W zależności od rodzaju zdobień potrzebne będą również geometryczne ozdoby z kolorowej folii, brokat oraz różnego rodzaju cekiny. Żelowe paznokcie występują w różnych kolorach i mogą być stosowane zarówno na całą powierzchnię paznokcia jak i do wykonania różnych wzorów.

Żelowe paznokcie – wykonanie

Przed rozpoczęciem zdobienia paznokci należy zdezynfekować ręce a następnie zmiękczyć i wyciąć skórki wokół paznokcia. Paznokcie powinny mieć odpowiednią długość. Kolejnym krokiem jest zmatowienie powierzchni paznokcia oraz nadanie mu odpowiedniego kształtu za pomocą bloczka kosmetycznego. Następną czynnością jest oczyszczenie i odtłuszczenie płytki paznokcia za pomocą odtłuszczacza. Żel należy nakładać w sposób dokładny i staranny tak by nie rozlał się na skórki wokół paznokcia. Warstwę żelu należy nałożyć na paznokieć trzykrotnie i po każdej aplikacji należy go utwardzić w lampie LED przez 30 sekund.

Nakładanie ozdób na paznokcie żelowe

Ozdoby należy nakładać na pierwszą warstwę żelu, która jest jeszcze mokra. Jest to bardzo ważne jeżeli ozdoby będą mocno wystawać, ponieważ aby utrzymały się na paznokciu muszą być dobrze zatopione w warstwie żelu. Po nałożeniu ozdób należy utwardzić lakier pod lampą.

Następnym krokiem jest nałożenie kolejnej warstwy lakieru i ponowne jego utwardzenie. Na koniec ozdobione paznokcie pokryć należy topem, który jest warstwą ochronną. Top jak i warstwy żelu należy utwardzić pod lampą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Comments are closed.