Liposukcja laserowa to sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej z obszarów opornych na dietę i ćwiczenia. Zabieg ten pozwala na usunięcie konkretnej ilości tkanki tłuszczowej i widoczne wyszczuplenie ciała. Liposukcja daje trwałe efekty, pod warunkiem że idzie w parze ze zdrowym i aktywnym trybem życia. Dowiedz się więcej o odsysaniu tłuszczu z pomocą lasera.
Czym jest liposukcja laserowa?
Liposukcja laserowa to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Energia laserowa zastosowana została w tym zabiegu w celu rozbicia i upłynnienia komórek tłuszczowych, aby ułatwić ich usuwanie z organizmu, bez uszkadzania naczyń krwionośnych i nerwów. Dzięki temu zabieg ten jest mniej agresywny od klasycznej liposukcji. Eksperci z Kliniki Miracki w Łodzi polecają połączenie liposukcji z niechirurgicznymi metodami modelowania sylwetki (np. drenażem limfatycznym, endermologią) – dla wzmocnienia efektów. Dodatkową zaletą liposukcji laserowej jest poprawa napięcia skóry. Laser pobudza bowiem produkcję kolagenu na obszarze poddawanym zabiegowi, co skutkuje efektem delikatnego liftingu. Tkanka tłuszczowa odessana podczas liposukcji laserowej charakteryzuje się wysoką jakością, dzięki czemu można zastosować ją jako wypełniacz w celu redukcji zmarszczek czy wypełnienia ust.
Kiedy warto skorzystać z zabiegu liposukcji?
Z liposukcji laserowej najlepiej jest skorzystać wtedy, gdy przy pomocy innych metod osiągnęliśmy już maksimum możliwości. Zabieg ten działa najskuteczniej u osób o prawidłowej masie ciała lub z nieznaczną nadwagą. Decydując się na liposukcję laserową, powinieneś być w dobrej kondycji zdrowotnej. Metoda ta sprawdza się w usuwaniu tzw. miejscowej otyłości, czyli depozytów tkanki tłuszczowej opornych na odchudzanie i treningi. Ważne jest, aby skóra nie była zbyt zwiotczała.
Wskazania do liposukcji laserowej:
- nadmiar tkanki tłuszczowej w tzw. problematycznych miejscach ciała, np. na brzuchu, pośladkach czy udach;
- chęć przywrócenia proporcji sylwetce poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej z pewnych partii ciała;
- podwójny podbródek i tzw. chomiki (opadające policzki);
- ginekomastia tłuszczowa u mężczyzn (nadmierne powiększenie gruczołów piersiowych).
Jak wygląda odsysanie tłuszczu z wykorzystaniem laseroterapii?
Przed liposukcją laserową odbywa się konsultacja z chirurgiem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu – ogólnym lub miejscowym. Na początku chirurg wykonuje nacięcia, przez które wprowadza światłowód laserowy, którego zadaniem jest rozbijanie komórek tłuszczowych. Tłuszcz przybiera formę emulsji, którą odsysa się przy pomocy kaniuli i pompy ssącej. Ilość materiału pobrana podczas liposukcji zdeterminowana jest ustalonymi z pacjentem celami zabiegu.
Chociaż liposukcja laserowa jest zabiegiem łagodniejszym niż liposukcja klasyczna, nie można nazwać jej procedurą bezinwazyjną. Po zabiegu występuje obrzęk, który utrzymuje się od kilku do kilkunastu dni – tyle też trwa rekonwalescencja. Jeszcze dłużej, bo przez około miesiąc, należy nosić specjalne ubranko uciskowe, które wspomaga modelowanie sylwetki. Efekty można ocenić po zupełnym zagojeniu się miejsca zabiegowego, czyli po około 2-3 miesiącach.
Liposukcja laserowa umożliwia usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Raz usunięte komórki nie są w stanie się odtworzyć. Nie oznacza to jednak, że nie musisz nic robić, żeby utrzymać efekty terapii. Ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia, aby nie dopuścić do powiększenia się pozostałych w organizmie komórek tłuszczowych. Taka kolej rzeczy mogłaby doprowadzić do nieestetycznych dysproporcji sylwetki.
W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.
Comments are closed.