Z roku na rok grono wiernych miłośników jazdy konnej się powiększa. Jeździectwo nie jest już elitarnym sportem jedynie dla wybranych. Dzisiaj każda osoba, zarówno dziecko, jak i senior, może spróbować swoich sił w tym pięknym sporcie. Aby jazda na dostojnym zwierzęciu była przyjemna i maksymalnie bezpieczna, należy się do niej odpowiednio przygotować. Pomoże Ci w tym wysokiej klasy sklep jeździecki oferujący wygodną odzież i akcesoria.

Czym charakteryzują się bryczesy?

Każdy sklep jeździecki oferuje szereg akcesoriów i ubrań zaprojektowanych z myślą o miłośnikach jazdy konnej. Wśród szczególnie godnych uwagi produktów znajdują się bryczesy, czyli spodnie jeździeckie szyte przeważnie z tkaniny zawierającej włókna poliestru, wiskozy i elastanu. Cechą wyróżniającą bryczesy od standardowych legginsów czy spodni dresowych jest konstrukcja pozbawiona szwów po wewnętrznej stronie. Miękkie, starannie zaprojektowane spodnie zapewniają swobodę ruchów i redukują ryzyko powstania otarć. Bryczesy powinny być idealnie dopasowane do sylwetki i zakończone  wąską nogawką. Wśród dostępnych modeli znaleźć możemy bryczesy z pełnym lub częściowym lejem – wzmacnianą, wykonaną ze skóry lub silikonu częścią zwiększającą przyczepność. 

Sklep jeździecki – wysokiej klasy odzież dla amatorów i profesjonalistów 

Sklep jeździecki jest prawdziwym rajem dla miłośników jazdy konnej. Wśród ogromu dostępnych produktów znajdują się dodatki dla osób zawodowo uprawiających jeździectwo oraz początkujących amatorów. W podstawowym zestawie (oprócz bryczesów) powinien znaleźć się solidny kask, wygodna koszulka oraz sztyblety lub oficerki z gładką podeszwą z niewielkim obcasikiem. Podczas kompletowania swojego pierwszego zestawu warto poprosić o pomoc doświadczonych sprzedawców. 

Comments are closed.