Decydując się na kupno konia, warto mieć świadomość, że jego codzienna pielęgnacja, karmienie i stajnia nie będą jedynymi wydatkami, które nas czekają. Warto zadbać o komfort zwierzęcia i jego zdrowie poprzez odpowiednie akcesoria dla konia. Jakie akcesoria okażą się strzałem w dziesiątkę?

Akcesoria dla konia niezbędne w stajni

Chcąc zadbać o komfort konia warto wybrać akcesoria dla konia, które ochronią go przed chłodem, insektami. Podstawą są derki – ich szeroki wybór pozwoli na wybór produktu, który idealnie spełni oczekiwania. Derki mogą chronić przed chłodami, wilgocią, ale też być zabezpieczeniem dla skóry konia przed kąsającymi insektami. Ciekawe są także czapraki, które stanowią barierę pomiędzy skórą konia a siodłem. Są one wykonywane z miękkich tkanin, a ich wypełnienie tworzy najczęściej wełna lub tworzywa syntetyczne. Czapraki chronią skórę zwierzęcia przed odparzeniami czy otarciami, ale też pozwalają na amortyzowanie siodła podczas jazdy.

Smaczki i zdrowe pożywienie

Odpowiednia dieta konia to podstawa, aby zwierzę było zdrowe, w dobrej kondycji. Akcesoria dla konia to także liczne suplementy diety, smaczki czy pokarm, które pozwolą na zapewnienie odpowiedniej dawki składników odżywczych i mineralnych. Chcąc nagradzać konia za dobrze wykonane sztuczki czy skoki, warto wybrać wartościowe smaczki, które zwierzę lubi.

Akcesoria dla konia treningowego

Konie trenowane w skokach często ulegają kontuzjom. Aby zminimalizować ryzyko uderzenia czy obtarcia, warto pomyśleć o ochraniaczach na golenie. Ochraniacze posiadają regulowane paski i rzepy, które pozwalają stabilnie osadzić ochraniacz w odpowiednim miejscu. Ochraniacze tworzone są z wysokiej jakości tworzyw (skóry naturalne, kevlar), są zabezpieczone przed ścieraniem, uszkodzeniami.

 

 

 

Comments are closed.